• Background Image

    Rejsy z warsztatami rozwoju osobistego, Grecja 2020

Rejsy z warsztatami rozwoju osobistego, Grecja 2020

 899 EUR/999EUR w sezonie wysokim           

 

     Tydzień na jachcie żaglowym wśród wysp Grecji!

Zapraszamy Cię na rejs rozwojowy po malowniczych wyspach Zatoki Sarońskiej. W programie rejsu zapewniamy zapierające dech widoki, piękne krajobrazy, grecką kuchnię i zapach pomarańczy. Będziemy kontemplować wśród antycznych ruin i relaksować się w malowniczych zatoczkach.

TERMINY:

18.04.2020 – 25.04.2020

16.05.2020 – 23.05.2020

30.05.2020 – 06.06.2020

27.06.2020 – 04.07.2020

TRASA:

SOBOTA (14.00 – 16.00) 14 NM 3h Agia Marina.

Odbieramy jacht i kupujemy produkty. A wieczorem dokonujemy pierwszego przejścia na wyspę Egina. Po zakotwiczeniu organizujemy kolację zapoznawczą dla załogi. Zapewniamy blask świec i księżyca. Już tej nocy każdy może spać pod gwiazdami!

NIEDZIELA:

Zaczynamy dzień od przywitania ze słońcem! A potem – wizyta w świątyni Aphei.

Poczuj energię starożytnej Grecji, świątynia Aphei wznosi się na wzgórzu w sosnowym lesie nad zatoką Agia Marina. Zapach sosen, delikatna bryza i zupełny spokój. Świątynia pochodzi z 500r.pne.i jest znana jako doskonały przykład architektury antycznej. Mówi się, że świątynie Posejdona na Przylądku Sounion, Partenon na Akropolu i świątynia Aphei tworzą w linii trójkąt równoboczny, symbol starożytnej mocy. Poczuj prawdę tego mitu, zanurz się w starożytnej i potężnej energii tego miejsca.

Świątynia znajduje się na samym szczycie góry, z której można od razu zobaczyć trzy strony wyspy. Tam wspinamy się nieco pod górę na małym płaskowyżu z widokiem na morze.

Po obiedzie płyniemy na wyspę Methana 14 NM. 3h Noc spędzamy w pobliżu molo.

PONIEDZIAŁEK:

METHANA:

Wyspowe życie na Methanie przyciąga turystów, którzy cenią sobie spokój i błogość. A także ci, którzy cierpią na reumatyzm. Methana słynie z leczniczych źródeł siarkowych. Szpitale znajdują się na obrzeżach miasta.

Zawsze ciepłe wody termalne ze względu na aktywny wulkan, który jest absolutnie niezbędny do wspinaczki. Krajobraz zastygniętej lawy wulkanicznej jest naprawdę piękny, idealny do uprawiania Jogi.

Najważniejszą naturalną atrakcją kurortu jest wulkan Methana. Wysokość wulkanu wynosi 760 metrów nad poziomem morza. Wulkan znajduje się w pobliżu miasta o tej samej nazwie i ma dwustożkowy szczyt. Jedna z kopuł jest wciąż aktywna. Między kopułami widać strumienie zastygniętej lawy. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 258 r. P.n.e. Od tego czasu wulkan pozostaje w uśpieniu.

Droga autem-25 minut.

Po obiedzie płyniemy na Poros 6,5 NM, 1.5h

POROS:

Po drodze kąpiemy się i opalamy. Nocujemy w pobliżu molo na Poros. Poros to miasto wąskich i krętych uliczek, zanurzone jest w kwiatach i zieleni. Promenada z widokiem na morze i zacumowane jachty pełna jest kawiarni. Wieczorem można pospacerować krętymi alejkami do kaplicy miasta i z wierzchołka wzgórza, obserwować piękny zachód słońca.

WTOREK:

Poros – wyspa tysięcy jachtów! Z powodu łatwego przejścia zawsze znajdziesz tu tysiące żeglarzy z całego świata. Wielkimi atrakcjami są prawdziwa kaplica bojowa i piękny kościół na górze,z widokiem zarówno na zachód, jak i na wschód. Jest tu również wiele klubów nocnych i bilardowych, ruiny fortu rosyjskich marynarzy, piękne plaże i rowery do wynajęcia.

Rano wybieramy się na spacer po wyspie. W centrum wyspy, na górze widać ruiny sanktuarium Posejdona z VI w.p.n.e. Na zboczach południowo-wschodniego wybrzeża znajduje się średniowieczny klasztor ze świętą wodą źródlaną a w starym ogrodzie cytrynowym pachnie wręcz nieziemsko.

Po obiedzie płyniemy na Hydrę 12 NM 3h, Mandraki mooring

ŚRODA:

Hydra, wyspa dała Grekom najwięcej admirałów podczas wojny o niepodległość. Nawet teraz port jest prawdziwą fortecą najeżoną armatami. Na Hydrze obowiązuje zakaz używania pojazdów mechanicznych. Jedynymi pojazdami jakie są używane na wyspie to karetki pogotowia i pojazdy służb miejskich. Wszelki transport na wyspie odbywa się za pomocą zwierząt jucznych. Na wyspie nie ma dużych hoteli, więc nie istnieje tu zorganizowany ruch turystyczny. Istnieje tu specyficzny i spokojny klimat, który tworzy wspaniale zachowana dziewiętnastowieczna starówka i filia ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Spacer wzdłuż promenady zapewni niezapomniane wrażenia.

DROGA POWROTNA:

Przeprawa na Poros 15 NM, 3 h, Lucs Baai, postój na kotwicy.

CZWARTEK:

Noc spędzamy w najbardziej zacisznej i malowniczej zatoce ks. Poros.

Świetny teren dla wczasowiczów. Cicha, komfortowa plaża żwirowa Vagionia z pięknymi ścieżkami wijącymi niczym małe strumienie. W wodzie żyje dużo zwierząt, jest to idealne miejsce dla wędkarzy. Na dnie morza znajduje się zatopione miasto, gdzie można spokojnie dostrzec bruk drogi i fundamenty dawnych gospodarstw domowych.

Po śniadaniu , spacer do świątyni Posejdona.

Po obiedzie – idź do miasta Epidavros. 20 NM 4h Marina Epidavros

PIĄTEK:

Po śniadaniu przejazd taksówką do ruin starożytnego teatru Epidavros uzdrowiska i sanatorium starożytnego świata. Rozkosz, podziw i katharsis można doświadczyć w naszych czasach, nawet siedząc na schodach całkowicie pustego teatru … a w rezultacie, przynajmniej, wzmocnić zdrowie psychiczne – tak wierzyli starożytni uzdrowiciele.

25 minut taksówką.

12.00 – Powrót do macierzystej przystani 30 NM 6 godz.

PLAN „B”

Płyniemy wokół Moni (10 NM 2h) – Jest to bezludna wyspa gdzie spotkamy dziko żyjące pawie i jelenie. Zabierzesz stąd niesamowite wspomnienia z karmienia jeleni 🙂

14.00 – Wracamy do mariny matki 20 NM 4 godz.

Plan dnia (sugerowany)

Zacznij dzień od filiżanki herbaty ziołowej lub wody ze świeżym imbirem i cytryną;

7:00 – 8:30 pobudka:poranna joga(90 min)

9:00 – 10:30 śniadanie w stylu śródziemnomorskim

*14:00 – 15:00 obiad: pyszne lokalne owoce, sery, pomidory, oliwki;

w przedziale od 11:00 do 16:00 żeglowanie, goście mogą pomóc załodze;

po południu – samodzielne spacery wzdłuż wybrzeża (w towarzystwie przewodnika – za dodatkową opłatą).Odpoczynek w cudownym otoczeniu, pływanie i opalanie;

16: 00-17: 00 przekąski: herbata, kawa, ciasteczka;

17:00 – 18:30 cumowanie, wieczorna joga(90min)

po zacumowaniu około godziny 20.00 przygotowuje się wspólnie kolację z tradycyjnymi potrawami.

Dzień kończy się rozmowami pod rozgwieżdżonym niebem na jachcie. Najlepszym miejscem do tego jest górny pokład.

W cenie:

7-dniowy pobyt w wygodnej kabinie standardowej klasy na jachcie, opieka załogi (kapitan, żeglarz); 3-4 podwójne kabiny, co najmniej 2 łazienki (WC + prysznic), w pełni wyposażona kuchnia, lodówka.

opłaty portowe i podatki; * paliwo, prąd, gaz, woda;

pościel;

akcesoria do pływania (maska, fajka);

USŁUGI DODATKOWE (NIE WLICZONE W CENĘ)

Loty

transfer z lotniska do przystani (taksówka około 40 Euro / 4 osoby)

Kasa jachtowa, od 70 Euro / osoba / tydzień.

SUP

wycieczki piesze;

opłaty za wstęp (miejsca archeologiczne i inne turystyczne);

obiad w lokalnych restauracjach rybnych, jedzenie i napoje poza jachtem;

opłaty wizowe lub inne wydatki.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

info@annacruise.pl

WAŻNE INFORMACJE:

Kapitan rezerwuje sobie prawo do zmiany trasy ze względu na warunki pogodowe, organizacyjne i inne okoliczności siły wyższej.

Każdy uczestnik samodzielnie odpowiada za swoje zdrowie, samopoczucie i kontakty w grupie. Udział w imprezach grupowych jest dobrowolny.

Przyjazd na jacht: sobota 16:00 – 24:00. Wyjeżdżamy z mariny o 10:00 w niedzielę.

Wyokrętowanie: sobota 9:00. W przeddzień, w piątek, jacht zacumowany jest w przystani między 16:00 a 19:00.